با کلوپاترا آشنا شوید؛ لاک پشتی با لاک پرینت شده

کلوپاترا ؛ لاک پشتی با لاک پرینت شده

تصویری که در بالا مشاهده می کنید متعلق به لاک پشتی به نام کلوپاتراست که به بیماری «هرمی شدن» ابتلا یافته؛ بدان معنا که لاک آن به دلیل ضعف در تغذیه به صورت هرمی شکل و با قطر زیاد رشد می کند.


در لاک این موجود همچنین ترک ها و حفره هایی هم مشاهده می شود که لاک پشت را مستعد ابتلا به جراحات و عفونت های مختلف می کند. از همین رو یکی از دانشجویان دانشگاه فنی کلورادو به نام راجر هنری نوعی لاک را با استفاده از پرینترهای سه بعدی برای کلوپاترا طراحی کرده است.

وی حدودا ۶۰۰ ساعت را صرف کار با نرم افزار مربوط به چاپ سه بعدی و بررسی داده های دریافتی از اسکن های صورت گرفته روی این موجود کرد تا مطمئن شود که پروتز نهایی کاملا برای آن اندازه است.

در پایان هنری با استفاده از نوعی پلاستیک زیست تخریب پذیر ساخته شده از ذرت این قشر قرمز رنگ را برای کلوپاترا پرینت نمود که قرار است تا چند سال آینده که مشکل لاک آن مرتفع می شود از آن مراقبت نماید و تا آن زمان نیز تحت یک برنامه غذایی کامل در مرکز نجات خزندگان Canyon قرار خواهد گرفت.

1 نظر

  1. دریا دلدریا دلsays:

    سال نو تبریک بزرگترین شبکه اجتماعی فارسی زبان میزبان لحظه های شما شبکه اجتماعی فیس کمپ www.facecamp.ir عضویت سریع http://facecamp.ir/signup/invited:b8d64df13d04b45a616a161e2dd69359 با امکانات بی نظیر تبادل لینک هوشمند با فیس کمپ http://link.facecamp.ir افزایش اد لیست یاهو http://facecamp.ir/yahoo چت خصوصی / چت گروهی / آپلود عکس / کسب درآمد تبلیغات ارزان منتظر حضور گرمتون هستیم لحظات طلایی در فیس کمپ