آخرین شرایط و جدیدترین تصاویر هیرکان و ورکان

آخرین شرایط و جدیدترین تصاویر هیرکان و ورکان..اسفند 93

روز شنبه ۹۳/۵/۱۱ افرادی ناشناس دو توله پلنگ ایرانی را در مقابل درب اداره محیط زیست کردکوی رها کرده و این دو توله پلنگ به اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان منتقل شدند.

نام این دو پلنگ زیبا و دوست داشتنی را هیرکان (ماده) و ورکان (نر) گذاشتند. پس از گذشت حدود ۷ ماه، آخرین وضعیت هیرکان و ورکان را از اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان جویا شدیم.

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست گلستان در این باره گفت: خوشبختانه شرایط توله پلنگ های کردکوی مناسب است و از لحاظ جثه و وزن رشد بسیار خوبی داشته اند.

احمد دباغیان اظهار داشت: همچنین توله پلنگ ها از تغذیه خوبی برخوردارند و در حال حاضر هم بوسیله گوشت و هم با طعمه زنده ازجمله قرقاول، کبوتر، خرگوش زنده و غیره تغذیه می شوند.

دباغیان گفت: توله پلنگ ها براحتی طعمه های زنده ای را که درون قفسشان قرار می گیرد، شکار کرده و می خورند.

اقدامات لازم جهت حفظ سلامتی هیرکان و ورکان ازجمله ضدعفونی محل نگهداری، آزمایش سرگین، آزمایشات انگلی و واکسن های دوره ای توسط دامپزشک کنترل و انجام می شود.

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست گلستان در مورد سرنوشت نهایی هیرکان و ورکان گفت: تصمیم قطعی و نهایی ما رهاسازی توله پلنگ ها در طبیعت است اما این اتفاق حدودا بین ۱۶ تا ۲۰ ماهگی امکانپذیر خواهد بود.

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...