آخرین وضعیت و جدیدترین تصاویر هیرکان و ورکان

آخرین وضعیت و جدیدترین تصاویر هیرکان و ورکان

روز شنبه ۹۳/۵/۱۱ افرادی ناشناس دو توله پلنگ ایرانی را در مقابل درب اداره محیط زیست کردکوی رها کردند و این دو توله پلنگ به اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان منتقل شدند. نام این دو پلنگ زیبا و دوست داشتنی را هیرکان (ماده) و ورکان (نر) گذاشتند.

پس از گذشت حدود ۴ ماه روز گذشته آخرین وضعیت هیرکان و ورکان را از اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان جویا شدیم.

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست گلستان در این باره گفت: خوشبختانه شرایط توله پلنگ های کردکوی مناسب است، از تغذیه و شرایط خوبی برخوردارند و لحاظ جثه و وزن رشد مناسبی داشته اند.

احمد دباغیان اظهار داشت: هیرکان و ورکان از زمان انتقال به جایگاه فعلی کمترین میزان تماس و برخورد با انسان را داشته اند و تنها افراد مسئول و در شرایط ضروری وارد محل نگهداری توله پلنگ ها شده اند.

در حال حاضر با نصب دوربین مدار بسته در داخل و خارج محوطه نگهداری، ضمن تامین امنیت توله پلنگ ها رفتار و وضعیت سلامتی و تغذیه آنها توسط دامپزشک و کارشناسان مانیتور می شود.

وی گفت: در حال حاضر با توجه به رشد جسمی هیرکان و ورکان جایگاه آنها از لحاظ ابعاد کوچک است، به همین منظور قرار است محوطه جدید و مناسبی برای توله پلنگ ها آماده شود.

دباغیان در خصوص سرنوشت هیرکان و ورکان گفت: در مورد اینکه آیا توله پلنگ ها در آینده رهاسازی می شوند یا در قالب طرح تکثیر و پرورش در شرایط نیمه اسارت نگهداری می شوند هنوز تصمیم گیری کارشناسی انجام نشده است.

برای مشاهده تصاویر روزهای نخست زندگی و انتقال این دو توله پلنگ به گرگان اینجا و اینجا کلیک کنید.

 

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...