غیر فعال کردن پنجره ها و افزایش سرعت ویندوز 10

غیر فعال کردن پنجره ها و افزایش سرعت ویندوز10

مایکروسافت درست مثل نسخه‌های قبلی ویندوز، ویندوز 10 را هم پر از انیمیشن کرده تا حسی روان‌تر و کاربر پسندتر به آن ببخشد. این انیمیشن‌ها در کل خوب‌اند، مگر آن‌که از یک کامپیوتر قدیمی، مخصوصا از دستگاه‌هایی که با هارد درایو کار می‌کنند، استفاده کنید. در این کامپیوترها باید چند ثانیه منتظر تکمیل شدن این انیمیشن‌ها بمانید که اصلا تجربه خوبی نیست. اگر از منتظر ماندن‌های طولانی برای ظاهر شدن منوی استارت و باز و بسته شدن‌ پنجره‌ها خسته شده‌اید، در این مقاله نحوه غیرفعال کردن انیمیشن پنجره‌ها در ویندوز 10 را خواهید آموخت.

بر روی منوی استارت راست کلیک کنید و از منویی که ظاهر می‌شود System را انتخاب کنید. این کار شما را به Control Panel > System and Security > System می‌برد. حالا بر روی Advanced system settings کلیک کنید.

سایت احساس خوب

نکته: راه کمی سریع‌تر برای دستیابی به این قسمت این است که کورتانا را باز کنید و عبارت sysdm.cpl را تایپ کرده و بر روی اولین نتیجه کلیک کنید، سپس در پنجره‌ای که ظاهر می‌شود بر روی سربرگ Advanced کلیک کنید.

اکنون شما در یک کادر محاوره‌ای با عنوان System Properties و در سربرگ Advanced هستید. بعد در ذیل Performance بر روی Settings کلیک کنید. پنجره دیگری باز می‌شود. مطمئن شوید که دکمه رادیوئی Custom انتخاب شده و سپس تیک Animate windows when minimizing and maximizing را بردارید و پس از آن بر روی Apply و OK کلیک کنید.

اگر مایل باشید می‌توانید باقی گزینه‌ها را نیز بررسی کرده و قبل از تائید و OK کردن، در جلوه‌های بصری سیستم تغییراتی اعمال کنید. عنوان بیشتر گزینه‌های این لیست خود گویای عملکرد آن است. بعد از اتمام کار تمام پنجره‌های سیستمی‌ که باز کرده بودید را ببندید و سرعت منوی استارت را آزمایش کنید. منو باید تقریبا بصورت آنی ظاهر شود. اگر سیستم شما از RAM بالا و یک ذخیره‌ساز SSD برخوردار است تغییر ایجاد شده اصلا ارزش این دردسرها را ندارد. اما در یک سیستم قدیمی، عکس‌العمل سریع‌ترِ منوی استارت و پنجره‌ها می‌تواند تجربه بهتری از کار با ویندوز 10 را رقم بزند.

 

1 نظر

  1. مریم (نا مشخص)مریم (نا مشخص)says:

    از اطلاعاتتون ممنون