تخلف مجدد شکارچی متخلف پس از شش روز

شکارچی متخلف پس از شش روز دوباره به همراه لاشه یک مرال دستگیر شد

شکارچی متخلفی که شش روز قبل یعنی در روز سی و یکم اردیبهشت ماه به همراه لاشه یک مرال (گوزن قرمز) در منزلش در در شهرستان علی آباد دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده بود در کمال ناباوری مجددا روز گذشته به همراه لاشه یک مرال دیگر بازداشت شد.

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست گلستان در این باره گفت: این متخلف روز پنجشنبه هفته گذشته در جریان بازرسی از منزلش توسط نیروهای یگان محیط زیست شهرستان علی آباد در استان گلستان به همراه اجزای بدن یک مرال تازه شکار شده و مقادیری گوشت فریز شده مرال و یک قبضه اسلحه تک لول شکاری بازداشت شده بود.

 

احمد دباغیان اظهار داشت: اسلحه این شکارچی متخلف هنوز توسط محیط زیست توقیف بوده و خود وی نیز با صدور قرار وثیقه رسیدگی به جرم آزاد بوده است.

دباغیان گفت: اما روز گذشته محیط بانان مجددا در جریان انجام شکار غیرمجاز توسط این فرد قرار گرفته و با دریافت نیابت قضایی وارد منزل وی می شوند.

این بار نیز در بازرسی از درون خانه وی اجزای بدن یک مرال تازه شکار شده کشف و ضبط و متهم مجددا به مراجع قضایی معرفی میگردد.

با توجه به توقیف اسلحه متخلف در اداره محیط زیست شهرستان علی آباد در جریان پرونده چند روز قبل، هنوز اسلحه به کار رفته در انجام شکار جدید کشف نشده است.

متهم این بار بدون در نظر گرفتن قرار وثیقه و با دستور قاضی روانه زندان شده است تا به تخلفات وی رسیدگی شود.

بر اساس آخرین مصوبه هیئت وزیران در حال حاضر نرخ ضرر و زیان قابل پرداخت بابت شکار غیرمجاز هر مرال معادل ۳۲ میلیون ریال تعیین شده است.

 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...