اولین گروه موسیقی ثبت شده حامی محیط زیست

خورشید سیاه، اولین گروه موسیقی ثبت شده حامی محیط زیست

این گروه که اولین گروه ثبت شده حامی محیط زیست است، در سبک راک کار می‌کند و جهانگیر رها(خواننده و نوازنده گیتار آکوستیک)، آرش اسلامی(گیتار الکتریک)، طاهر علی رمضانی(گیتار باس) وعلی فرهمند(درامز) از اعضای این گروه هستند که در آلبوم «اشک سیاه» حضور داشتند.

نیما جوان، مدیر مرکز پخش جوان در مورد استقبال از آلبوم «اشک سیاه» به گروه فرهنگی هنری عصرایران گفت: تیراژ اول این آلبوم به اتمام رسیده است و قرار است به زودی مراحل انتشار مجدد آن تکمیل و آماده عرضه به بازار موسیقی شود.

 

در پاییز سال ۱۳۹۰ گروه خورشید سیاه تشکیل شد و به عنوان “اولین و تنها گروه حامی محیط زیست” با آهنگ هایی درزمینه‌ی مشکلات محیط زیستی و خشونت علیه حیوانات و همچنین مشکلات اجتماعی آثار خود را به جامعه معرفی کرد. اولین آلبوم این گروه، «خرس سیاه بلوچی» نام داشت و چنان‌ که از نامش هم برمی‌آید مربوط به خرس در حال انقراضی است که در منطقه بلوچستان زیست می‌کند.

 

ساخت و اجرای موسیقی متن فیلم‌ مستند “همه درختان من” رخشان بنی‌اعتماد نیز از دیگر کارهای این گروه است. گفتنی است آلبوم اشک سیاه توسط شرکت سی ‌لحن باربد انتشار یافته و پخش آن به عهده مرکز پخش جوان است.

 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...