مرگ دلخراش آهوی رمنده

مرگ دلخراش آهوی رمنده بر اثر برخورد با شیشه یک مغازه در زنجان

دو روز قبل یک آهوی نر که توسط افراد ناشناس به قصد زنده گیری تعقیب شده بود وارد شهر ارمغانخانه در استان زنجان شده و از شدت ترس با شیشه یک مغازه فرش فروشی برخورد کرد.

شاهدان عینی ماجرا می گویند آهوی بی پناه هنگامیکه به حاشیه جاده ای در اطراف شهر نزدیک شده بود و توسط سرنشینان یک خودروی پراید تعقیب می شود.

آهوی هراسان حین فرار وارد شهر ارمغانخانه شده و متاسفانه توسط عده ای از مردم که می خواستند آهو را زنده بگیرند تعقیب می شود.

آهوی درمانده زمانیکه در حلقه محاصره افراد ناآگاه گرفتار می شود خودش را از ترس به شیشه یک مغازه فرش فروشی می کوبد و پس از شکستن شیشه وارد مغازه می شود.

درحالیکه شیشه های تیز و برنده بدن حیوان را زخمی می کند، آهوی مجروح مجددا از مغازه خارج شده و در سطح شهر سرگردان می شود.

آهوی زخمی و خون آلود در انتهای یک کوچه بن بست گرفتار شده و با دخالت نیروی انتظامی موضوع خاتمه می یاید.

در پی تماس مامورین کلانتری ارمغانخانه با سرمحیط بانی سهرین، محیط بانان وارد شهر شده و آهوی زخمی را پس از درمان اولیه و پانسمان جراحات به خودروی محیط زیست منتقل می کنند.

محیط بانان به سمت دامپزشکی حرکت میکنند تا بلکه جان حیوان زخمی را نجات دهند اما این آهوی زیبا لحظاتی پس از حرکت به سمت دامپزشکی بر اثر خونریزی زیاد از بین می رود.

تنها زیستگاه آهو در استان زنجان یعنی دشت سهرین واقع در منطقه حفاظت شده سرخ آباد حدود ۱۵ کیلومتر با شهر ارمغانخانه فاصله دارد و این آهو احتمالا پس از نزدیک شدن به شهر توسط افراد سودجو تعقیب شده و حین فرار به ناچار وارد شهر شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان در این باره می گوید: بررسی های نیروهای یگان محیط زیست برای مشخص شدن علت این حادثه و شناسایی متخلفین آغاز شده است.

قربانعلی محمدپور اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد آهو پس از تعقیب توسط افراد سودجو و برخورد با ویترین یک مغازه فرش فروشی بر اثر شکستن شیشه از ناحیه گردن و پاها زخمی شده و علت مرگ حیوان نیز خونریزی بر اثر همین جراحات بوده است.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...