نجات کفتار راه راه از عمق هفت متری چاه

نجات کفتار راه راه از عمق هفت متری چاهی در فاریاب کرمان

 

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال تماس تلفنی اهالی روستای هورزنجیری شهرستان فاریاب مبنی بر سقوط حیوانی شبیه به خرس درون یک چاه آب،نیروهای یگان محیط زیست عازم محل مربوطه شدند.

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست کهنوج گفت: به همراه محیط بانان عازم محدوده دریافت گزارش شدیم و پس از حضور در محل متوجه یک کفتار راه راه شدیم که به عمق هفت متری یک چاه سقوط کرده بود.

 

 

 

حجت اله مرادی افزود: با توجه به عمق زیاد چاه و نیاز به تجهیزات ویژه با حضور نیروهای آتش نشانی کفتار از عمق چاه بیرون کشیده شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست کهنوج گفت: کفتار ماده بر اثر گرسنگی و تشنگی دچار ضعف شدید بود، بنابراین بدون استفاده از داروی بیهوشی حیوان را در داخل رودخانه ای قرار داده و از آن فاصله گرفتیم تا ضمن کاهش استرس کمی آب خورده و سرحال شود.

 

مرادی گفت: پس از آن با کمک نیروهای آتش نشانی ماده کفتار به اداره محیط زیست شهرستان کهنوج منتقل و تحت مراقبت ها دامپزشکی قرار گرفت.

رییس اداره حفاظت محیط زیست کهنوج افزود: پس از انجام معاینات و تایید دامپزشک مبنی بر سلامت و عدم شکستگی، ماده کفتار جوان یک شب در اداره محیط زیست تحت مراقبت و تغذیه قرار گرفت

پس از گذشت یک روز ماده کفتار راه راه که شرایط مناسبی پیدا کرده بود بوسیله محیط بانان و با استفاده از محفظه مخصوص خودروهای آتش نشانی به زیستگاه اصلی خود منتقل و در طبیعت رهاسازی گردید.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...