صیاد متخلف محکوم شد

صیاد متخلف به ۳ سال زندان و پرداخت چهل میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد

 

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: با تلاش نیروهای یگان محیط زیست شهرستان دزفول صیاد یک پرنده شکاری از نوع سنقر خاکستری دستگیر و تحویل مقامات قضایی گردید.

 

رئیس اداره محیط زیست دزفول در این باره گفت: این پرنده شکاری در زیستگاه های شمال خوزستان با هدف عرضه و فروش زنده گیری شده و در یک یورتگاه عشایری به شکل غیر اصولی نگهداری میشد.

 

فرهاد قلی نژاد افزود: متاسفانه این سنقر خاکستری در حین صید دچار شکستگی از ناحیه بال شده است و قابلیت رهاسازی مجدد در طبیعت را ندارد لذا این پرنده شکاری تا حصول بهبودی به باغ پرندگان دزفول تحویل گردید.

 

در جریان رسیدگی به پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب دزفول، متهم مربوطه از سوی دادگاه به تحمل سه سال حبس و پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی محکوم گردید.

همچنین علاوه بر مجازات فوق جریمه قابل پرداخت بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک عدد پرنده شکاری سنقر معادل بیست میلیون ریال تعیین شده است که متهم می بایست پرداخت نمایند. (مجموعا چهل میلیون ریال)

 

پرندگان شکاری از جمله گونه های جانوری حمایت شده در ایران به شمار می روند. قانونگذار به استناد تبصره ۲ ماده ۱۳ قانون شکار و صید، برای هر شخصی که مبادرت به زنده گیری، شکار، خرید، فروش، حمل، نگهداری و قاچاق پرندگان شکاری نماید علاوه بر محکومیت به حداکثر مجازات حبس مقرر در این ماده که بمدت ۳ سال می باشد، جزای نقدی از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تا بیست میلیون ریال در نظر گرفته است.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...