یک گربه رئیس ایستگاه قطار در ژاپن است

یک گربه رئیس ایستگاه قطار در ژاپن است

یک گربه رئیس ایستگاه قطار در ژاپن است

 

تاما نام گربه ای است که در هفت سال گذشته یکی از نیروهای کاری ژاپنی بوده است. او در ایستگاه قطار کیشی در شهر کینوکاوا، واکایاما، در غرب ژاپن، به عنوان رئیس ایستگاه مشغول به کار است.


به گزارش ابتکار تاما نام گربه ای است که در هفت سال گذشته یکی از نیروهای کاری ژاپنی بوده است. او در ایستگاه قطار کیشی در شهر کینوکاوا، واکایاما، در غرب ژاپن، به عنوان رئیس ایستگاه مشغول به کار است. البته کلمه”کار” کلمه مناسبی برای آنچه او در این ایستگاه انجام می‌دهد نیست. او فقط اینجا و آنجا می‌نشیند و در مقابل دوربین‌ها ژست می‌گیرد، البته او برای تلاش هایش پاداش خوبی هم می‌گیرد. تاما در دفتری شیشه ای با کلاهی لبه طلایی و یک نشان کار می‌کند.


تاما هر سال ده‌ها هزار توریست را به این ایستگاه جذب می‌کند. حضور او در ایستگاه کیشی به احیای توریسم در منطقه ای روستایی که رو به کساد بود، کمک کرده است. زمانی بود که عبور قطار از ایستگاه کیشی ۱۵ درصد کاهش یافته بود. ولی از سال ۲۰۰۷ که تاما رئیس ایستگاه شد، در سال اول ۱۰ درصد رشد عبور و مرور در این ایستگاه رخ داد.


توریست‌های زیادی از هنگ کنگ و تایوان به این منطقه سرازیر می‌شوند. البته هیچ انسان دیگری در این ایستگاه کار نمی‌کند و درست مانند ایستگاه‌های راه آهن روستایی دیگر در ژاپن، راه آهن واکایاما نیز هیچ کارمندی را استخدام نمی‌کند. به همین دلیل است که مردم عاشق تامای ۱۵ ساله شده اند، زیرا او خودش به تنهایی از ایستگاه مراقبت می‌کند. البته نه در ۷ روز هفته، بلکه ۴ روز در هفته.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...