دستگیری باند شکار غیرقانونی و فروش گوشت خوک وحشی به رستوران ها

دستگیری باند شکار غیرقانونی و فروش گوشت خوک وحشی به رستوران ها

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: عصر روز گذشته (شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۴) نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی گلستان حین گشت و کنترل متوجه صدای شلیک گلوله در نزدیکی تفرجگاه دوم پارک شدند.

محیط بانان در بررسی محدوده انتشار صدای شلیک گلوله، متوجه حضور ۴ فرد مشکوک و به همراه دو دستگاه خودرو و یک قبضه اسلحه شده و جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند.

 

شکارچیان غیرمجاز به محض مشاهده مامورین اقدام به فرار نمودند که در جریان تعقیب و گریز یکی از خودروها توقیف و یک نفر از متخلفین به همراه یک قبضه اسلحه گلوله زنی متواری گردید.

در جریان بازرسی از خودروی توقیف شده لاشه ۲ گراز وحشی، یک تیغه چاقوی سلاخی و مقداری ادوات شکار کشف و ضبط و ۳ نفر متهم در این زمینه بازداشت شدند.

 

این مجرمین سابقه دار از مدتی قبل به دلیل اقدام به شکار غیرقانونی و فروش گوشت خوک وحشی، تحت تعقیب نیروهای یگان محیط زیست گلستان بوده اند.

اعضاء این باند پس از شکار غیرقانونی خوک وحشی در محدوده پارک ملی گلستان مبادرت به فروش گوشت خوک به برخی رستوران ها و اشخاص بعنوان گوشت گاو و گوسفند اهلی و یا گوشت شکار می نمودند.

 

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان در اطلاعیه ای از مردم و مسافرین این استان درخواست نمود از خرید هرگونه گوشت از افراد ناشناس خودداری نموده و در صورت مشاهده، مراتب را به ادارات محیط زیست و پاسگاه های محیط بانی اطلاع دهند.

 

هم اکنون متهمین جهت بازجویی و تکمیل پرونده در بازداشت بسر میبرند و تلاش برای شناسایی و دستگیری مجرم فراری و توقیف اسلحه مربوطه ادامه دارد.

 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...