نجات یک گرگ خاکستری توسط اهالی روستای هسیوند

نجات یک گرگ خاکستری توسط اهالی روستای هسیوند

 

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر سقوط یک گرگ خاکستری در داخل یک حلقه چاه کشاورزی در روستای هسیوند واقع در حاشیه منطقه حفاظت شده سفیدکوه لرستان، محیط بانان بلافاصله عازم محل مربوطه شدند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان چگنی در این باره گفت: عصر روز چهارشنبه ۹۲/۱۱/۲۳ یکی از اهالی روستای هسیوند طی تماس تلفنی با اداره محیط زیست اعلام نمود که یک گرگ در داخل چاه کشاورزی این روستا سقوط کرده و در حال خفه شدن است.

کامران فرمانپور افزود: بلافاصله به همراه محیط بانان به سمت روستا حرکت کردیم اما زمانی که به نزدیک چاه مربوطه رسیدیم با منظره جالبی مواجه شدیم.

………….     ……تصویر: گرگ خاکستری نجات یافته از چاه کشاورزی توسط اهالی روستای هسیوند

فرمانپور گفت: تعدادی از جوانان و اهالی روستا پیش از رسیدن ما گرگ را از داخل چاه بیرون کشیده بودند و با توجه به سرمای شدید هوا پس از روشن کردن آتش، گرگ بی حال را در کنار آتش قرار داده بودند.

………………………تصویر: دهانه چاه کشاورزی که گرگ خاکستری در داخل آن سقوط کرده بود

رئیس اداره محیط زیست شهرستان چگنی گفت: به دلیل سرمای هوا و تقلای بسیار زیاد برای نجات، گرگ انرژی خود را از دست داده بود و توان حرکت نداشت و اگر توسط اهالی از چاه بیرون کشیده نمی شد به احتمال فراوان تا رسیدن نیروهای محیط زیست دوام نیاورده و تلف میشد.

کامران فرمانپور افزود: پس از حدود بیست دقیقه استراحت در کنار آتش، دمای بدن حیوان به شرایط طبیعی بازگشت و گرگ خاکستری توان از دست رفته خود را بازیافت و به سمت منطقه حفاظت شده سفیدکوه فرار کرد.

………..    …اهالی روستای هسیوند که در نجات گرگ از داخل چاه کشاورزی شرکت نمودند

رئیس اداره محیط زیست شهرستان چگنی ضمن تشکر و قدردانی از جوانان و اهالی روستای هسیوند بابت نجات جان گرگ خاکستری گفت: خوشبختانه برگزاری مستمر دوره های آموزشی زیست محیطی برای جوامع محلی ساکن در حاشیه جنوبی منطقه حفاظت شده سفیدکوه منجر به افزایش حس مسئولیت و آگاهی ساکنین این روستاها در زمینه حفظ و نگهداری از میراث طبیعت شده است

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...