زنده گیری یک گربه وحشی پس از تلف نمودن یازده بوقلمون

زنده گیری یک گربه وحشی پس از تلف نمودن یازده بوقلمون

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: روز پنجشبنبه ۹۲/۱۱/۳ یکی از اهالی روستای آب باریک شهرستان الشتر طی تماس تلفنی با اداره محیط زیست این شهرستان اطلاع می دهد که یک حیوان وحشی که مستمر به حیوانات اهلی باغش حمله میکرده در تله گرفتار شده است.

مهندس بازگیر مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این باره گفت: به دنبال ابن تماس محیط بان بلافاصله عازم روستای مذکور شده و با یک قلاده گربه وحشی که در تله گرفتار شده بود، مواجه می شوند.

این گربه وحشی طی چندین شب، ۱۱ قطعه بوقلمون این فرد روستایی را از ناحیه گردن خفه کرده و تلف می کند. گربه مذکور نهایتا در یک تله ساده که با استفاده از طناب نایلونی (نخ شیرینی) تعبیه شده بود گرفتار گردید.

رئیس اداره محیط زیست الشتر در این باره گفت: محیط بانان بوسیله یک قفس گربه وحشی را به اداره محیط زیست منتقل نموده و این گربه وحشی که سرحال و البته بسیار پرخاشگر است هم اکنون در اداره محیط زیست تحت نظر دامپزشک قرار دارد.

طاهر فتح ­الهی افزود: وضعیت عمومی و تغذیه گربه وحشی بسیار مناسب است و تا امروز ۲ ران بوقلمون را خورده است. در صورت اطمینان از سلامتی کامل، پس از انجام بیومتری بعد از ظهر امروز با حضور آقای علی کریمی در زیستگاه طبیعی خود رهاسازی خواهد شد.

آقای علی کریمی، دامداری که یازده بوقلمون خود را در حمله این گربه وحشی از دست داده بود، پس از به دام انداختن حیوان مهاجم حاضر به وارد آوردن آسیب به حیوان مهاجم نشده و موضوع را به اداره محیط زیست اطلاع می دهد. حتی در زمان انتقال گربه وحشی آقای کریمی دو عدد از بوقلمون های تلف شده را به محیط بانان می دهد تا به عنوان غذا در قفس گربه وحشی قرار دهند.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...