اولین مدرسه محیط زیست خوزستان

اولین مدرسه محیط زیست خوزستان معرفی گردید

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: همزمان با هفته هوای پاک، طی مراسمی دبستان معلم دزفول به عنوان اولین مدرسه محیط زیست خوزستان معرفی گردید.

در این مراسم مهندس احسانی نیا فرماندار شهرستان دزفول گفت: حفاظت از محیط زیست برای سلامتی و بقا انسان و موجودات زنده بسیار ضروری و حیاتی است و ارتقاء دبستان معلم به مدرسه محیط زیست اقدامی مهم در امر آموزش محیط زیستی دانش آموزان و حفاظت بیشتر از محیط زیست شهرستان دزفول خواهد بود.

فرهاد قلی نژاد رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول در این باره گفت: هدف از شکل گیری و ارتقاء دبستان معلم به مدرسه محیط زیست، ارائه آموزش های هدفمند و تخصصی به دانش آموزان، آموزگاران و خانواده های دانش آموزان در زمینه حفاظت از محیط زیست و افزایش سطح آگاهی های محیط زیستی از طریق انجام برخی از اقدامات در مدرسه مذکور می باشد.

 

وی گفت: تلاش خواهد شد دانش آموزان با مفاهیمی چون بازیافت پسماند ها، اهمیت فضای سبز، حفاظت از گونه های جانوری و گیاهی، آگاهی در زمینه آلودگی آب، خاک، هوا و صوت آشنا شوند.

دبستان معلم اولین مدرسه در استان خوزستان است که از سوی اداره محیط زیست دزفول با همکاری اداره آموزش پرورش این شهرستان به عنوان مدرسه محیط زیست انتخاب گردیده است.

آیین آغاز فعالیت محیط یاران دزفول

همچنین همزمان با هفته هوای پاک، آیین آغاز فعالیت محیط یاران دوره اول آموزش طرح ملی محیط یار در دبستان معلم شهرستان دزفول برگزار گردید. در این آیین که با حضور فرماندار شهرستان دزفول برگزار گردید تعداد ۵۴ محیط یار در دبستان معلم معرفی گردیدند.

 

در این مراسم آقای مهندس احسانی نیا فرماندار شهرستان دزفول ضمن گرامی داشت هفته هوای پاک در این خصوص گفت: طرح ملی محیط یار یکی از بهترین راهکارهای آموزش همگانی محیط زیست بوده و محیط یاران وظیفه مهمی را در مشارکت از حفاظت از محیط زیست دارند و از رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول در راستای آموزش محیط زیست شهروندان قدردانی نمودند.

فرهاد قلی نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول نیز در حاشیه این مراسم گفت: طرح آموزشی محیط یار در دزفول در سال ۹۲ آغاز و تاکنون به ۲۰۰۰ دانش آموز آموزش های لازم در زمینه محیط زیست ارائه گردیده است. دویست نفر محیط یار در دزفول در مرحله اول انتخاب گردیده است و مرحله دوم طرح نیز تا پایان سال جاری و تعداد دانش آموزان تحت آموزش های محیط زیست به ۴۰۰۰ نفر خواهد رسید.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...