مشاهده لاشه دو سگ آبی در طالقان

مشاهده لاشه دو سگ آبی در طالقان

 

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: هفته گذشته گروهی از کوهنوردان همیار محیط زیست متوجه لاشه دو حیوان در نزدیکی یک واحد پرورش ماهی در شمال روستای حسنجون طالقان شده و موضوع را به اداره محیط زیست این شهرستان اطلاع می دهند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طالقان در این باره گفت: به دنبال دریافت گزارش، محیط بانان سریعا به محل مذکور اعزام و با لاشه دو سگ آبی مواجه شدند و لاشه ها را جهت بررسی به اداره محیط زیست طالقان منتقل نمودند.

حشمت اله کشیری افزود: در بررسی از محل کشف لاشه ها تور و فنس هایی مابین یک باغ و استخر پرورش ماهی مشاهده گردید که سگ های آبی داخل آن گیر کرده و احتمالا با توجه به سرمای زیاد و یخ زدگی تلف شده اند.

در جریان کالبد شکافی لاشه که توسط ریاست شبکه دامپزشکی شهرستان طالقان صورت گرفت، هیچگونه آثار ضربه و یا بیماری در این دو سگ آبی مشاهده نگردید.

سگ آبی (شنگ) پستانداری گوشتخوار از خانواده راسوها است که در رودخانه ها و تالاب ها زندگی نموده و از آبزیان به خصوص ماهی و خرچنگ تغذیه می کند.

سگ های آبی به دلیل کاهش منابع غذایی در رودخانه ها، به استخرهای پرورش ماهی روی آورده و در تورها و فنس های حریم استخرها گرفتار می شوند.

به دلیل خشک شدن تالاب ها و رودخانه، کاهش منابع غذایی و آلودگی آبهای سطحی، جمعیت سگ های آبی در کشور به شدت رو به کاهش بوده و می توان گفت نسل این گونه در آستانه انقراض قرار دارد.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...