مرگ دلخراش یک آهو

مرگ دلخراش یک آهو بر اثر تعقیب با موتورسیکلت

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: ماموران پاسگاه انتظامی صالح آباد دامغان پس از مشکوک شدن به یک دستگاه خودروی پراید و متوقف نمودن آن، در بازرسی از صندوق خودرو یک رأس آهوی زنده را که به شدت در حال نفس نفس زدن بود را کشف نمودند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دامغان در این باره گفت: راننده خودرو مدعی شد که با این آهو تصادف کرده است و در حال انتقال حیوان به مرکز درمانی بوده است اما در جریان بررسی کارشناسان محیط زیست و پلیس آثاری از تصادف خودرو با آهو مشاهده نگردید.

مرگ دلخراش یک آهو بر اثر تعقیب با موتورسیکلت

مسلم عراقی افزود: پس از انتقال آهو به اداره محیط زیست، علائم ظاهری نشان دهنده خستگی مفرط حیوان بود و مشخص گردید شکارچی متخلف پس از تعقیب آهو با موتورسیکلت و دواندن حیوان تا حد مرگ، آنرا شکار کرده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دامغان اظهار داشت: متأسفانه آهو پس از مدت کوتاهی در اداره محیط زیست تلف شد.

 

پس از کالبد شکافی آهو در شیکه دامپزشکی شهرستان دامغان، علت مرگ پارگی طحال و پرخونی ریه بر اثر دویدن زیاد، تشخیص داده شد.

موتورسیکلت هایی که از کشورهای عربی قاچاق می شود و به CRM و یا اماراتی معروف می باشند بلای جان آهوان شده است و در دشت ها برای شکار آهو مورد سوء استفاده شکارچیان قرار می گیرد.

 

در این روش شکارچیان در دشت های باز بوسیله موتورسیکلت به تعقیب آهو می پردازند. پس از مدتی دوندگی، آهو بر اثر دویدن زیاد و خستگی مفرط قادر به حرکت نبود و به دام شکارچیان می افتد. در این زمان آهوی خسته توسط شکارچیان کشته می شود و یا بصورت زنده به مکانی دیگر منتقل می شود.

مسلم عراقی گفت:شکارچی متخلف پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی تحویل و با دستور قاضی پرونه روانه زندان گردید.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...