دستگیری چهره سرشناس محیط زیست تکذیب شد

دستگیری یک چهره سرشناس محیط زیست به جرم شکار غیرمجاز تکذیب شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: در پی انتشار خبری مبنی بر دستگیر شدن یکی از چهره های سرشناس محیط زیست کشور به جرم شکار غیرمجاز در شهرستان شاهرود به همراه لاشه شکار، دکتر خاتمی ریاست اداره محیط زیست شاهرود در گفت و گو با خبرنگار دیده بان محیط زیست اظهار داشت: سه نفر در این رابطه دستگیر شده اند که هیچیک از آنها خود این شخص نبوده بلکه یکی از افراد دستگیر شده از بستگان وی می باشد.

دکتر خاتمی در تشریح ماجرا گفت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود در جریان گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع تپال محدوده ده ملا به حضور یک دستگاه خودرو تویوتا که در حال خروج از منطقه بود مشکوک می شوند. محیط بانان پس از کمین در مسیر خروج از منطقه، نسبت به توقف و بازرسی از خودروی مذکور اقدام نمودند.

خاتمی افزود: در جریان بازرسی از این خودرو لاشه یک راس قوچ وحشی ۳ ساله به همراه یک قبضه اسلحه گلوله زنی دوربین دار اتریشی و تعدادی فشنگ کشف و ضبط و سرنشینان خودرو  که ۳ نفر بودند دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

دستگیری یک چهره سرشناس محیط زیست به جرم شکار غیرمجاز تکذیب شد

 

رئیس اداره محیط زیست شاهرود افزود: یکی از سرنشینان این خودرو از بستگان این چهره سرشناس بوده است و اسلحه گلوله زنی کشف شده نیز متعلق به وی می باشد.

خاتمی گفت: البته این شخص در دادگاه عنوان نموده است که سرایدار منزل، بدون اطلاع وی اسلحه را برداشته و اقدام به شکار غیرمجاز نموده است و زمانیکه ایشان متوجه این موضوع شده برای بازگرداندن سرایدار و اسلحه راهی منطقه شده است که در مسیر بازگشت توسط محیط بانان دستگیر شده اند و سرایدار وی نیز این موضوع را پذیرفته است.

رئیس اداره محیط زیست شاهرود اظهار داشت: این پرونده هم اکنون توسط مقامات قضایی تحت بررسی است و بزودی رای بدوی در این زمینه توسط دادگاه صادر خواهد شد.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...