مرگ یک پژوهشگر جوان حیات وحش در اثر انفجار مین

مرگ یک پژوهشگر جوان حیات وحش در اثر انفجار مین

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به نقل از سبزپرس، یک گروه پژوهشگر که برای اکتشاف و فعالیت‌های تحقیقاتی به منطقه «لوت شمالی» در استان خراسان جنوبی سفر کرده بودند، دچار سانحه شدند و بر اثر انفجار مین، یکی از اعضای این گروه جان سپرد.

بعد از ظهر دیروز گروهی متشکل از هفت نفر از اعضای «موسسه کاوشگران حیات وحش پارت» با استفاده از دو خودرو در حال طی کردن دره‌ای در منطقه لوت شمالی بودند که یکی از خودروها دچار سانحه شد.

به گفته «سیاوش بیجاری» یکی از نزدیکان این گروه، سانحه در ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه رخ داده است. در این زمان «آرش مودی» و «امیرطالبی‌گل» در خودروی لندرور حضور داشتند و بقیه اعضای گروه نیر در خودروی دیگر بودند.

 

مودی، به منظور تهیه عکس برای دقایقی از خودرو پیاده می‌شود. در همین حین طالبی‌گل که به تنهایی در خودرو حضور داشت، خودرو را جابه‌جا کرد و این جابه‌جایی، باعث شد تا خودرو روی یک مین موجود در محل بروند.

انفجار این مین، به بخش جلوی خودروی طالبی‌گل آسیب جدی وارد کرد و باعث جراحت شدید طالبی‌گل شد.

پس از این حادثه، گروه همراه به سرعت طالبی گل را به بیرجند منتقل کردند اما پیش از رسیدن به بیمارستان، این پژوهشگر جوان، بر اثر شدت جراحات جان سپرد.

بیجاری گفت: بچه‌ها قبل از حضور در منطقه با نیروی انتظامی هماهنگی لازم را انجام داده بودند و به گفته نیروی انتظامی در این منطقه مین وجود ندارد.

ظاهراً مین‌های موجود در این منطقه، برای مبارزه با قاچاقچیان تعبیه شده است. این مناطق از مهمترین مسیرهای عبوری قاچاقچیان مواد مخدر و سوخت محسوب می‌شود. به گفته نیروی انتظامی محل، این منطقه جزء مناطق مین‌گذاری شده نبوده است.

بیجاری همچنین تاکید کرد: بقیه اعضای گروه در سلامت کامل هستند و هیچ یک آسیبی ندیده‌اند

1 نظر

  1. آیشینآیشینsays:

    سلام خدا رحمتش کنه

    • مدیر سایتfeelgood .(feelgood25) :

      سلام به شما..... خدا رفتگان همه را بیامرزد.....