دستگیری شکارچیان یک مرال و یک قوچ وحشی در شاهرود

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان شاهرود پس از دریافت حکم قضایی وارد منزل یک شکارچی سابقه دار در شهرستان میامی شده و به بازرسی از منزل وی پرداختند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود در این باره گفت: در جریان این بازرسی جمجمه یک گوزن قرمز (مرال) تازه شکار شده به همراه یک قبضه اسلحه شکاری تک لول قاچاق کشف و ضبط گردید.

مهدی خاتمی افزود: در این زمینه یک نفر متخلف دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده است که هم اکنون با دستور قاضی در بازداشت بسر می برد.

همچنین دو نفر شکارچی غیرمجاز در حالی که لباس و ادوات یکی از آنها آغشته به خون و موی شکار بوده در منطقه دهملای شاهرود و شهرستان میامی در حین گشت توسط محیط بانان دستگیر شدند.

یکی از شکارچیان پس از دستگیری به شکار یک راس قوچ وحشی اعتراف نمود و از متخلفین ۳ قبضه اسلحه شامل یک قبضه اسلحه برنو غیرمجاز و یک قبضه اسلحه شکاری دولول و یک قبضه اسلحه تک لول غیرمجاز کشف و ضبط گردید.

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود اظهار داشت: متخلفین پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل  قانونی تحویل مراجع ذیصلاح قضایی شدند.

 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...