تلاش برای احداث جاده ای ویرانگر در قلب پارک ملی پابند مازندران

تلاش برای احداث جاده ای ویرانگر در قلب پارک ملی پابند مازندران

 

بر اساس شنیده ها و اطلاعات موثق دریافتى، عملیات احداث جاده اى ویرانگر از قلب پارک ملى پابند در استان مازندران آغاز شده و هم اکنون لودرها و تجهیزات پیمانکار در پشت مرز پارک ملى مستقر شده اند.

این جاده قرار است در ابتدا روستاى بندبن شهرستان نکا در استان مازندران را به روستاى دیباج در استان سمنان متصل نماید اما هدف نهایى احداث جاده اى عریض و درجه یک جهت دسترسى استان هاى مازندران و سمنان مى باشد.

 

شنیده ها حاکسیت که اداره کل حفاظت محیط زیست استان مازندران تا این لحظه با ورود ادوات راهسازى به درون پارک و احداث جاده مذکور موافقت نکرده است اما مدیران این اداره جهت صدور مجوز براى احداث جاده تحت فشار هستند.

 

در صورت احداث جاده مذکور این مسیر به محورى پر رفت آمد جهت دسترسى به شمال کشور بدل خواهد شد و پارک ملى پابند بعنوان یکى از سه پارک ملى واقع در جنگلهاى هیرکانى (پارک ملى گلستان، پارک ملى پابند و پارک ملى کیاسر) بطور کامل از بین خواهد رفت.

 

پارک ملی پابند به مساحت ۱۸,۲۵۳ هکتار در تاریخ ۱۳۸۲/۱۲/۲۷ طبق مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست بعنوان پارک ملی معرفی شده است.

 

پارک ملی دارای بیشترین اهمیت و بالاترین درجه حفاظتی در میان مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست می باشد.

 

طبق ماده ۸ آیین نامه اجرایی قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، به طور کلی هر گونه فعالیت انسانی به غیر از اقدامات حفاظتی در پارک های ملی ممنوع می باشد.

 

تلاش هاى خبرنگار دیده بان به منظور دریافت اطلاعات بیشتر از مسئولان محیط زیست مازندران تاکنون بى نتیجه بوده اما گزارشات و اطلاعات تکمیلى در این خصوص متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

1 نظر

  1. real psychic readingsreal psychic readingssays:

    HEYA من برای اولین بار اینجا هستم. من به این موضوع رسیدم هیئت مدیره و من برای پیدا کردن این واقعا مفید است و آن را به من کمک کرد خیلی زیاد من امیدوارم دوباره یک چیز را ارائه دهم و به دیگران کمک کنم چون شما به من کمک کردید.