سایت میانرود دزفول تخریب شد

سایت میانرود دزفول تخریب شده و از سرنوشت ۴۰ گوزن زرد اطلاعی در دست نیست

به دنبال بارندگی کم سابقه و جاری شدن سیل در برخی از نقاط استان خوزستان، سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی در منطقه میانرود دزفول به زیر آب رفته و بخش زیادی از تاسیسات آن تخریب شد.

بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته حدود چهل گوزن زرد در این سایت نگهداری می شدند که از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست و به نظر می رسد هیچیک از آنها زنده نمانده باشند.

 

رئیس اداره محیط زیست دزفول در این باره گفت: با توجه به ارتفاع زیاد آب، تا روز گذشته (شنبه) امکان جست و جو در سایت وجود نداشت اما با کاهش سطح آب در تلاش هستیم که امروز جست و جو برای اطلاع از آخرین وضعیت گوزن ها را آغاز کنیم.

 

فرهاد قلی نژاد اظهار داشت: با توجه به از بین رفتن بخش های زیادی از فنس کشی سایت امیدواریم گوزن ها که شناگران ماهری هستند از سایت خارج شده و به زمین های مرتفع اطراف پناه برده باشند.

با توجه به ارتفاع بالای آب که طبقه اول پاسگاه محیط بانی سایت را کاملا به زیر آب فرو برده بود، در صورتیکه گوزنی در سایت باقی مانده باشد قطعا زنده نمانده است.

گوزن زرد ایرانی بطور کامل در طبیعت کشور منقرض شده است و صرفا تعداد محدودی از این گونه بسیار ارزشمند در شرایط اسارت و نیمه اسارت زندگی می کنند.

 

 

1 نظر

  1. شرکت آرازشرکت آرازsays:

    بزرگترین تولید کننده دستگاه های حضور و غیاب و دستگاه گشت و نگهبانی دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، دستگاه حضور و غیاب کارتی ، جامع ترین نرم افزار حضور و غیاب، نمایندگی دستگاه حضور و غیاب در سرتاسر کشور به همراه قرعه کشی ماهانه سکه طلا هم اکنون تماس بگیرید ایمیل:[email protected] تلفن: 09126231057 موسوی این پیام توسط سیستم آی الکسا ارسال شده است - در گوگل سرچ کنید : آی الکسا