کشف محموله قاچاق شامل ۵۰۰ مینا در زاهدان

کشف محموله بزرگ قاچاق حیات وحش شامل ۵۰۰ مینا در زاهدان

به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر فعالیت گروهی از قاچاقچیان حیات وحش و تصمیم آنها برای انتقال یک محموله غیرقانونی، نیروهای یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان خودروی مورد نظر را شناسایی نموده و به کمین آن نشستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در این باره گفت: پس از مدتی یک خودروی پراید در کمین محیط بانان ظاهر شده و مامورین به راننده خودرو فرمان ایست دادند.

 

دکتر محمودی اظهار داشت: راننده پراید بدون توجه به فرمان ایست محیط بانان با سرعت بسیار زیاد متواری شده و محیط بانان نیز به تعقیب وی پرداختند.

در جریان تعقیب و گریز طولانی حتی چندین بار محیط بانان با خودروی پیکاپ محیط زیست با خودری پراید برخورد کردند تا آنرا متوقف کنند اما راننده پراید همچنان با سرعت به فرار خود ادامه داده و در نهایت موفق می شود از دست مامورین فرار کند.

محیط بانان مسیر احتمالی متخلفین را پیش بینی کرده و چندین ساعت بعد دوباره خودروی پراید را مشاهده نمودند.

 

مامورین این بار در جریان تعقیب و گریز طولانی خودروی پراید را مجبور به توقف نموده و پس از بازداشت راننده به بازرسی از درون خودرو مشغول شدند.

فرمانده یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان نیز در این باره گفت: در جریان تفتیش داخل اتومبیل تعداد ۳۸۰ جوجه پرنده مینا کشف و ضبط گردید.

حمید ریگی اظهار داشت: قاچاقچیان برای استفاده بهتر از فضای درون خودرو،  صندلی های عقب پراید را باز کرده بودند تا فضای بیشتری برای قرار دادن قفس های حاوی پرندگان وجود داشته باشد.

با دستور مقام قضایی راننده خودرو روانه بازداشتگاه و خودروی پراید نیز به پارکینگ نیروی انتظامی منتقل گردید.

اما محیط بانان که حدس میزدند تعداد پرنده ها بیشتر از این باشد با هماهنگی دادستان و اخذ نیابت قضایی وارد خانه متهم شدند و در بازرسی از درون منزل متهم نیز تعداد ۱۲۰ عدد پرنده مینا کشف و ضبط گردید.

پرندگان کشف شده که اکثر جوجه هستند و پس از خروج از تخم، توسط قاچاقچیان  از درون لانه برداشته شدند، جهت تیمار و مراقبت به مراکز مجاز منتقل گردیدند.

متهم که همچنان در بازداشت بسر می برد می بایست مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست را پرداخت نموده و سپس از جنبه عمومی جرم بابت زنده گیری و قاچاق جانوران وحشی محاکمه خواهد شد.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...