کشتار بیرحمانه توسط سگ های شکاری در قصرشیرین

کشتار بیرحمانه یک ماده آهو و بره اش توسط سگ های شکاری در قصرشیرین

روز چهارشنبه ۹۴/۲/۲۳ حوالی ساعت ۱۳ به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر ورود شکارچیان متخلف به منطقه شکار ممنوع قراویز در استان کرمانشاه، نیروهای یگان محیط زیست شهرستان قصر شیرین عازم منطقه شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قصر شیرین در این باره گفت: با نیروهای شهرستان سرپل ذهاب نیز تماس گرفتیم و اکیپی نیز از آن اداره به منطقه اعزام شدند.

 

مهرداد گل محمدیان گفت: مدتی پس از ورود به منطقه و دوربین کشی گروهی از شکارچیان مسلح را به همراه ۳ سگ شکاری مشاهده و جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدیم.

گل محمدیان گفت: فرمان ایست از سوی محیط بانان صادر شد اما متخلفین که با یک خودروی پراید وارد منطقه شده بودند به محض مشاهده نیروهای محیط زیست با پای پیاده به سمت ارتفاعات متواری شده و مامورین نیز به تعقیب آنان پرداختند.

حین تعقیب و گریز یکی از سگ های شکاری متخلفین به سمت محیط بانان حمله ور شده و مجبور شدند با شلیک گلوله سگ را از پای درآوردند.

 

سه شکارچی غیرمجاز از این فرصت استفاده کرده و دور شدند اما یکی از متخلفین که راننده خودروی پراید بود توسط محیط بانان دستگیر شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قصر شیرین گفت: در بازرسی از متخلف دستگیر شده متاسفانه لاشه یک آهوی ماده و بره اش کشف و ضبط گردید.

روی بدن ماده آهو آثار گلوله و دندان سگ ها مشخص بود و نشان می داد که شکارچیان متخلف پس از تعقیب آهو توسط سگ های شکاری حیوان را با شلیک گلوله شکار کرده و آثار دندان سگ ها روی گلوی بره آهو نشان می داد بره آهو نیز توسط سگ ها خفه شده است

متهم بازداشت شده به همراه لاشه های کشف شده و مدارک جرم به مراجع قضایی معرفی گردید و تحقیقات برای شناسایی چهار متهم فراری از وی آغاز شده است اما تاکنون هویت سایر همدستانش را فاش نکرده است.

پس از این حادثه از آنجاییکه معمولا آهوها دو بره به دنیا می آورند احتمال می دادیم یک بره آهوی دیگر نیز توسط متخلفین شکار شده باشد، به همین منظور صبح روز بعد پس از روشن شده هوا مجددا راهی منطقه شده و به جست و جو پرداختیم.

پس از مدتی جست و جو در مسیر فرار شکارچیان متخلف، یک بره آهوی زنده را مشاهده کردیم که با دست و پای بسته در گوشه ای رها شده بود.

متخلفین پس از کشتار آهوی مادر و دریده شده یکی از بره ها توسط سگ های شکاری، بره دوم را زنده گیری کرده و قصد انتقال آن بصورت زنده را داشتند که با سررسیدن محیط بانان، بره دست و پا بسته را رها کرده و متواری شدند.

بره آهو که به دلیل استرس زیاد و غذا نخوردن دچار ضعف شدید شده و در حال مرگ بود، به اداره منتقل شده و با مشورت دامپزشک تحت تغذیه با شیر مناسب قرار گرفت و خوشبختانه از مرگ نجات یافت.

مهرداد گل محمدیان گفت: با توجه به اینکه بره آهو مادر خود را از دست داده و به انسان انس گرفته قابلیت رهاسازی در طبیعت را ندارد، به همین دلیل کشف بره آهو نیز به پرونده متخلفین در دادسرا اضافه گردید.

متهم بازداشت شده مبلغ ۶۰ میلیون ریال ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیر مجاز سه آهو را به حساب دولت واریز نموده است اما به منظور معرفی سایر متهمین فراری همچنان تحت بازجویی است و از جنبه عمومی جرم نیز در دادگاه محاکمه و به پرداخت جریمه نقدی و یا حبس محکوم خواهد شد.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...