زندانی شکارچی با چند قطره خون و تار مو

چند قطره خون و چند تار موی شکار، شکارچی متخلف را روانه زندان کرد

به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر ورود شکارچیان غیرمجاز به منطقه حفاظت شده خائیز در، نیروهای یگان محیط زیست وارد عمل شده و به جستجوی منطقه پرداختند.

جمشید عبدی پور فرمانده یگان محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت: محیط بانان پس از مدتی دوربین کشی و جستجو موفق شدند دو فرد مظنون را در آستانه غروب آفتاب شناسایی کنند که مشغول پایین رفتن از کوه و خروج از منطقه بودند.

به دلیل فاصله زیاد مامورین با افراد مسلح، امکان دستگیری و یا بستن راه مظنونین وجود نداشت و محیط بانان صرفا توانستند آنها را زیر نظر گرفته و مسیر خروج آنها را شناسایی کنند.

مسئول منطقه حفاظت شده خائیز در توضیح ماجرا گفت: رد مظنونین را تا روستای تنگ تکاب دنبال کرده و پس بررسی موفق شدیم یک باغ شخصی متعلق به آنها را نیز شناسایی نمودیم.

هدایت اله دیده بان اظهار  داشت: متخلفین پس از خروج از منطقه وارد باغ شده بودند اما به دلیل اینکه شب شده بود امکان دریافت نیابت قضایی و حکم ورود به درون باغ وجود نداشت.

مجبور شدیم تا صبح در سرمای شدید هوا جلوی درب باغ کمین کرده و برای خروج متخلفین یا روشن هوا منتظر بمانیم.

شب را در مقابل درب باغ در کمین بودیم و صبح روز بعد طی هماهنگی با مقام قضایی وارد باغ مذکور شده و به جستجو مشغول شدیم.

افراد حاضر درون باغ منکر هرگونه تخلفی بودند و جستجوی ما نیز هیچ نتیجه ای در پی نداشت.

متخلفین شب قبل پس از بازگشت از کوه و ورود به باغ، بلافاصله لاشه شکار و اسلحه را از باغ خارج کرده و به مکان دیگری منتقل کرده بودند.

حتی موزاییک های سنگفرش جلوی اتاقک باغ را نیز با آب شسته بودند تا آثار خون شکار روی زمین باقی نماند.

هدایت اله دیده بان گفت: تعدادی از موزاییک های زمین را از جای خود خارج نموده و متوجه شدیم مقداری خون و موی شکار متعلق به کل یا بز وحشی در زیر موزاییک ها وجود دارد که بر اثر شستشوی زمین به زیر سنگفرش ها نفوذ کرده بود.

متخلفین نسبت به دلیل وجود خون و موی شکار اظهار بی اطلاعی کرده و حتی مدعی شدند خون موجود زیر سنگها مربوط به سر بریدن مرغ و بوده و موی شکار را نیز باد همراه خود آورده است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان کهگیلویه در این باره گفت: با مشاهده آثار جرم، صورتجلسه ای تنظیم و پرونده ای به جرم شکار غیرمجاز کل و بز وحشی در مراجع قضایی تشکیل گردید.

سید قدرت اله علیپور اظهار داشت: متهمین جهت انجام تحقیقات به شعبه یک بازپرسی دادسرای بهبهان احضار شده و با حضور در مقابل بازرس پرونده به ارائه توضیحات و دفاع از خود پرداختند.

بازپرس پرونده پس از شنیدن دفاعیات و توضیحات دو متهم و بررسی شواهد و مدارک درون پرونده، یکی از متهمین را به دلیل فقدان مدارک و شواهد کافی تبرئه نموده و قرار منع تعقیب وی صادر گردید.

اما بازپرس پس از شنیدن دفاعیات بلاوجه متهم اصلی و بررسی شواهد و مدارک موجود، بزه انتسابی (شکار غیرمجاز گونه جانوری حمایت شده) به وی را محرز و مسلم دانسته و ضمن صدور قرار مجرمیت، مجرم تا روز رسیدگی به پرونده در دادگاه روانه زندان گردید.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...