جزئیات درگیری و آخرین وضعیت محیط بان مجروح میانکاله

جزئیات درگیری و آخرین وضعیت محیط بان مجروح میانکاله

حوالی ساعت ۸٫۳۰ صبح امروز (چهارشنبه ۲۲ بهمن ماه) مهدی دادار محیط بان پناهگاه حیات وحش میانکاله حین گشت و کنترل در محدوده جزیره آشوراده با شکارچیان غیرمجاز درگیر شده و هدف گلوله متخلفین قرار گرفت.

پس از این حادثه محیطبان مهدی دادار بوسیله عوامل اورژانس به بیمارستان امام بهشهر منتقل شده و متخلفین نیز از صحنه درگیری گریختند.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر درباره آخرین وضعیت محیط بان مجروح گفت: محیط بان دادار همچنان در بخش جراحی مردان در بیمارستان امام بهشهر بستری است و به گفته پزشکان می بایست برای خروج ساچمه ها تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

 

وضعیت عمومی محیط بانان دادار مناسب است و عصر امروز (جمعه) دکتر مهردادی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران نیز از ایشان در بیمارستان عیادت کرده و پیگیر وضعیت سلامتی وی بودند.

زمان رضااحمدی در مورد جزئیات ماجرا گفت: صبح روز چهارشنبه محیط بانان حین گشت زنی با قایق موتوری در محدوده جزیره آشوراده با پنج قایق پارویی و یک قایق موتوری مواجه شدند که حدود ۱۵ نفر سرنشین داشتند.

زمانی که محیط بانان برای بررسی موضوع به سمت قایق ها حرکت می کنند متوجه می شوند اکثر سرنشینان آنها مسلح به سلاح شکاری بوده و درون قایق موتوری تعداد زیادی لاشه انواع مرغابی و چنگر وجود دارد.

 

زمان رضااحمدی گفت: زمانیکه مامورین برای برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند با مقاومت از سوی آنها مواجه می شوند.

محیط بانان به دلیل تعداد بالای شکارچیان، با قایق دور زده و به سمت پایگاه دریابانی حرکت می کنند تا از نیروهای دریابانی برای برخورد با متخلفین کمک بگیرند.

پس از آنکه قایق محیط زیست دور میزند تا به سمت پایگاه دریابانی حرکت کند، تعدادی از شکارچیان از پشت سر به سمت محیط بانان شلیک می کنند که یکی از گلوله ها به پشت پاهای محیط بانان دادار برخورد می کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر گفت: ۱۹ ساچمه از ناحیه پشت ران پای راست و ۶ ساچمه از ناحیه پشت ران پای چپ وارد بدن مهدی دادار شده است.

پس از این حادثه محیط بانان دادار از طریق عوامل اورژانس به بیمارستان امام بهشهر منتقل می شود و متخلفین با استفاده از این فرصت از منطقه فرار می کنند.

خوشبختانه تاکنون ۵ نفر از شکارچیان متخلف شناسایی شده اند که مراتب جهت پیگیری قضایی و جلب متهمین از طریق دادستان شهرستان بندرترکمن در حال پیگیری است و متخلفین بزودی بازداشت شده و به قانون سپرده خواهند شد.

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...