توله خرس قهوه ای مفقود شد!

یک توله خرس قهوه ای پس از زنده گیری، در پاسگاه پارک ملی بمو مفقود شد!

 

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: بر اساس گزارشات دریافتی دیده بان از استان فارس، روز گذشته یک توله خرس قهوه ای به دلیل نامعلومی تنها و بدون مادر خود وارد باغی در شهرستان مرودشت می شود.

 

به دنبال تماس صاحب باغ، نیروهای یگان محیط زیست مرودشت در محل حاضر شده و پس از زنده گیری، توله خرس را به اداره محیط زیست منتقل می کنند.

 

با دستور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس شب گذشته توله خرس به پارک ملی بمو در نزدیکی شیراز منتقل شده و به پاسگاه مرکزی محیط بانی بمو تحویل می گردد.

 

به گفته یک منبع آگاه، شب قبل توله خرس پس تغذیه با شیر، به محل نگهداری حیوانات در محوطه فنس کشی شده در پاسگاه بمو منتقل و آخرین بار در ساعت ۱ نیمه شب کنترل می شود.

 

صبح امروز مسئول مربوطه پس از مراجعه به محوطه فنس کشی شده متوجه می شود که توله خرس به طرز عجیبی مفقود شده است.تا لحظه تنظیم این خبر (ساعت ۱۸ امروز ۱۳۹۳/۱/۲۷) هنوز هیچ ردی از توله خرس گم شده بدست نیامده است و البته گزارشات دریافتی حاکی از آنست که تلاش چندانی نیز برای پیدا کردن توله خرس انجام نشده است.

 

در صورت فرار توله خرس از قفس و ورود آن به منطقه با توجه به کوچک بودن خرس احتمال حمله حیوانات درنده بسیار زیاد بوده و بعید به نظر می رسد پس از تاریک شدن هوا شانسی برای زنده ماندن توله خرس وجود داشته باشد.

 

همچنین احتمال سرقت توله خرس از محوطه نگهداری نیز وجود دارد. ماه گذشته نیز یک راس قوچ و یک کل وحشی از محوطه نگهداری حیوانات در پاسگاه مرکزی پارک ملی بمو پس از بریدن فنس ها توسط افراد ناشناس سرقت شدند.

 

اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس تاکنون هیچ واکنشی نسبت زنده گیری و سپس مفقود شدن توله خرس قهوه ای نشان نداده است.

 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...