نجات یک روباه از درون استخر کشاورزی

تلاش محیطبانان برای نجات یک روباه از درون استخر کشاورزی در سرمای شدید هوا

 

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال تماس یکی از کشاورزان بخش سلامی مبنی بر سقوط یک روباه در داخل استخر کشاورزی، محیط بانان شهرستان خواف راهی محل مذکور شدند.

 

رئیس اداره محیط زیست شهرستان خواف در این باره گفت: محیط بانان پس از بررسی شرایط متوجه شدند یک قلاده روباه در داخل استخری که حدود ۳ متر ارتفاع داشت سقوط کرده و به دلیل تقلای زیاد انرژی خود را از دست داده است.

 

 

عباس طاهریان افزود: یکی از محیط بانان با استفاده از یک رشته طناب به داخل استخر رفت اما پس هر بار نزدیک شدن به حیوان، روباه به داخل آب استخر فرار می کرد.

نهایتا پس از ۲ ساعت تلاش در سرمای طاقت فرسای هوا و آب بسیار سرد استخر، یکی از محیط بانان موفق به زنده گیری روباه شده و حیوان را به همراه خود از استخر خارج نمود.

 

رئیس اداره محیط زیست شهرستان خواف گفت: متأسفانه این اتفاق دائما در حال تکرار است و ضروری است کشاورزان نسبت به حصارکشی اطراف استخرهای خود به منظور جلوگیری از سقوط جانوران وحشی اقدام کنند.

 

روباه نجات یافته پس از حدود ۲۰ دقیقه استراحت در کنار محیط بانان توان جسمی خود را بازیافت و در زیستگاه خود رهاسازی گردید.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...