مرگ دلخراش یک شغال بر اثر تعقیب با موتورسیکلت در خواف

مرگ دلخراش یک شغال بر اثر تعقیب با موتورسیکلت در خواف

 

 

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خواف حین گشت زنی در عرصه های طبیعی این شهرستان و در محلی به نام جنگل تاغی نشتیفان به چهار دستگاه موتور سیکلت مشکوک برخورد نمودند اما موتورسواران با مشاهده مامورین به سرعت اقدام به فرار نموده از محل دور شدند.

 

رئیس اداره محیط زیست خواف در این باره گفت: محیط بانان در بررسی اطراف محل حضور موتورسیکلت ها متوجه یک قلاده شغال شدند که روی زمین افتاده به شدت نفس نفس می زد و توان حرکت کردن نداشت.

 

عباس طاهریان افزود: مامورین شغال را به خودرو خود منتقل و به تعقیب موتورسواران پرداختند. محیط بانان با شناسایی مسیرهای احتمالی متخلفین در ورودی شهر نشتیفان به کمین نشسته و پس از دقایقی زمانیکه متخلفین قصد ورود به شهر را داشتند در کمین مامورین گرفتار شده یکی از موتورسیکلت ها توقیف و راکبین آن دستگیر شدند و سایر متخلفین نیز از محل متواری شدند.

پس از انتقال متهم دستگیر شده به اداره محیط زیست، وی در جریان بازجویی ها صراحتا به انجام جرم، اعتراف و سایر همدستان خود را نیز معرفی نمود.

متهم توضیح داد که به وسیله موتورسیکلت به تعقیب شغال پرداخته و آنقدر حیوان را در دشت دوانده اند تا از پای درآمده و توانایی ادامه حرکت نداشته است. وی انگیزه خود و همدستانش از تعقیب و آسیب رساندن به شغال را تفریح عنوان نمود.

 

عباس طاهریان گفت: در این خصوص پرونده تخلفی تشکیل و متهم به مراجع قضایی معرفی گردید. همچنین با دستور دادستان، سایر همدستان فراری فرد متخلف نیز به دادگاه احضار شدند.

متأسفانه به دلیل تعقیب طولانی مدت و تلاش زیاد حیوان برای فرار، این شغال پیش از هرگونه اقدامی از سوی دامپزشکان تلف گردید.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...