عاملین کشتار یک میش وحشی آبستن در شهرستان فیروزکوه دستگیر شدند

عاملین کشتار یک میش وحشی آبستن در شهرستان فیروزکوه دستگیر شدند

 

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: عصر روز گذشته (شنبه ۹۲/۱۱/۱۱) به دنبال دریافت گزارشی از همیاران محیط زیست مبنی بر حضور شکارچیان غیرمجاز در منطقه شکار ممنوع کاوه ده، نیروهای یگان محیط زیست شهرستان فیروزکوه مستقر در سرمحیط بانی انزها عازم منطقه شدند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه در این باره گفت: محیط بانان حوالی غروب آفتاب متخلفین را در صحرای ده گردان منطقه زرین دشت مشاهده و به تعقیب آنها پرداختند.

رضا کرمی افزود: شکارچیان غیرمجاز که متوجه حضور مامورین شده بودن موفق شدند با استفاده از تاریکی متواری شده و منطقه را ترک کنند.

محیط بانان دست از تعقیب متخلفین برنداشته و در جستجوی شکارچیان رد آنها را تا یک منزل مسکونی در داخل روستای ده گردان دنبال کردند. مامورین پس از کنترل نامحسوس خانه مذکور از حضور متخلفین در داخل خانه مطمئن شدند.

 

طی هماهنگی با دادستان محترم شهرستان فیروزکوه، در ساعت ۱۰ شب حکم قضایی ورود به منزل مربوطه صادر و ۳ نفر از نیروهای یگان محیط زیست بصورت غافلگیرانه وارد منزل متخلفین شده و به تفتیش و بازرسی از خانه مشغول شدند.

در جریان بازرسی از این خانه روستایی لاشه یک راس میش وحشی و یک قبضه اسلحه شکاری کشف و ضبط و چهار نفر متهم در این رابطه دستگیر شدند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه گفت: متهمین شب گذشته پس از دستگیریبه بازدشتگاه منتقل شده و صبح امروز به همراه پرونده تخلف، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

رضا کرمی گفت: با توجه به سرمای بسیار شدید هوا در فیروزکوه، میش و بره های وحشی از ارتفاعات به پایین آمده و به حاشیه روستاها و اطراف جاده ها پناه می آورند. متاسفانه در این زمان عده ای سوجو از این وضعیت سوء استفاده نموده و به کشتار این حیوانات می پردازند.

 

 

کرمی افزود: در این زمان از سال میش ها آبستن هستند و معمولا دو بره در داخل رحم خود دارند اما با توجه به اینکه شکارچیان غیرمجاز شکم میش وحشی را خالی کرده و پوست آنرا کنده بودند موفق به یافتن جنین ها نشدیم.

 

رئیس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه گفت: با این وجود در مراجع قضایی پیگیر تعیین مجازاتی متناسب با کشتار یک میش وحشی آبستن و دو بره آن برای مجرمین هستیم.

 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...