معصومه ابتکار با نخست وزیر عراق ملاقات کرد

معصومه ابتکار با نخست وزیر عراق ملاقات کرد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست که به عراق سفر کرده است، پیش از ظهر امروز با نوری المالکی نخست وزیر این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در این دیدار که برای تقویت و پیشبرد همکاری های دو جانبه صورت گرفت، معاون رییس جمهور کشورمان با اشاره به عزم دولت تدبیر و امید در دو زمینه تحکیم و گسترش روابط با همسایگان و نیز حل مشکلات محیط زیست، گفت: ایران و عراق امکان همکاری های جدی در زمینه های انسانی و طبیعی در حوزه محیط زیست را داشته و اهمیت فراوانی دارد که با هم افزایی در این زمینه مشکلات را حل کنند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان دو کشور بر اجرایی کردن توافقات در بحث محیط زیست تاکید کرد.

ابتکار تاکید کرد که تاثیر صلح و محیط زیست بر یکدیگر جدی و غیرقابل چشم پوشی بوده، بنابراین برای دستیابی به محیط زیست سالم باید به صلح توجه ویژه داشت.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان بر سه راهکار «حمایت از توافق نامه پنج جانبه کشورهای منطقه در مورد همکاری های محیط زیست و مقابله با پدیده گرد و غبار» ، «ایجاد مکانیزم قوی همکاری دو جانبه» و نیز «ایجاد پارک های مشترک صلح و دوستی بین دو کشور» تاکید کرد.

نوری المالکی نخست وزیر عراق نیز در این دیدار ضمن خوشامدگویی با استقبال از توسعه و تحکیم روابط دو جانبه در کلیه زمینه ها بر اهمیت محیط زیست و مشکلات مربوطه به ویژه ریزگردها اظهار امیدواری کرد که دو کشور بتوانند با همکاری یکدیگر به سمت حل مشکلات بروند.

وی همچنین با انتقاد از مشکلات باقیمانده از رژیم صدام و پدیده شوم تروریسم و دولت هایی که از آن به هر نحو ممکن پشتیبانی می کنند، وضعیت منطقه را در مقابل افکار و حملات تروریستی حساس عنوان کرد.

نوری المالکی بر ضرورت مقابله با تروریسم تاکید کرد و همکاری همه کشورهای منطقه به این منظور را با اهمیت شمرد. در این ملاقات، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق آقای حسن دانایی فر و هیات همراه معاون رییس جمهور کشورمان حضور داشتند.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...