معصومه ابتکار وارد بغداد شد

معصومه ابتکار وارد بغداد شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان پیش از ظهر امروز جمعه در سفری دو روزه وارد بغداد پایتخت عراق شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، دکتر معصومه ابتکار در بدو ورود به فرودگاه بغداد مورد استقبال کامران علی حسن معاون وزیر امور محیط زیست عراق قرار گرفت.

ابتکار در بدو ورود به بغداد گفت: این سفر به دعوت رسمی وزیر محیط زیست عراق و برای گسترش مناسبات دو جانبه زیست محیطی انجام شده است.

وی افزود: بررسی مشارکت در تجربیات ایران و عراق در زمینه استانداردهای محیط زیست در فعالیت های صنعتی و نفتی، محافظت از منابع آب و خاک، حفظ تنوع زیستی و حفاظت از مناطق مرزی برای بهبود وضع محیط زیست از دیگر اهداف این سفر است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست جمهوری اسلامی ایران در خصوص همکاریهای دو کشور برای مقابله با پدیده ریزگردها گفت: همکاری در این زمینه بسیار ضروری است و از سال های قبل مقدمات این همکاری فراهم شده است.

ابتکار گفت: علاوه بر تفاهمنامه پنج جانبه میان کشورهای منطقه، ایران و عراق تفاهمنامه ای دو جانبه در زمینه مقابله با ریزگردها دارند که در این سفر اجرای این تفاهمنامه پیگیری می شود.

وی افزود: این سفر آغازی خواهد بود برای همکاری در زمینه اجرای تفاهمنامه مشترک زیرا تاکنون همکاری ای در این زمینه وجود نداشته است.

معاون وزیر محیط زیست عراق هم گفت: دو کشور در گذشته همکاری های گسترده ای را در زمینه محیط زیست آغاز کرده اند و هر دو عضو تفاهمنامه های بین المللی هستند علاوه بر اینکه ما دو کشور همسایه هستیم که موضوع محیط زیست تاثیر متقابل در آنها دارد.

کامران علی حسن افزود: با توجه به تجارب گسترده ایران در زمینه محیط زیست ما خواستار استفاده از این تجارب هستیم تا بتوایم محیط زیست سالمی به خصوص از نظر مقابله با ریزگردها برای مردم دو کشور داشته باشیم.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...