برخورد خودرو با یک پلنگ جوان

برخورد خودرو با یک پلنگ جوان در جاده گچساران به دیل

 

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: حوالی ساعت ۲۲ شب گذشته یک ماده پلنگ جوان در جاده گچساران به دیل (محدوده دشتک) در داخل منطقه حفاظت شده کوه دیل با یک خودرو پژو ۲۰۶ برخورد نمود.

سرنشینان خودرو که ۳ جوان بودند پس از برخورد با پلنگ، توقف نموده و موضوع را به اداره محیط زیست گزارش می دهند. این ۳ جوان به محیط بانان گفته اند که این توله پلنگ به همراه مادرش و یک توله دیگر مشغول عبور از جاده بودند که با این توله برخورد نمودیم و دو پلنگ دیگر فرار کردند.

فرمانده یگان محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت: با حضور نیروهای یگان محیط زیست در محل، توله پلنگ مصدوم که بیهوش شده بود به پاسگاه سرمحیط بانی دیل منتقل می شود.

جمشید عبدی پور افزود: طی هماهنگی اداره محیط زیست گچساران، با حضور دامپزشک این توله پلنگ تحت درمان قرار گرفته و صبح امروز حدود ساعت ۶ به هوش آمده است.

فرمانده یگان محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون حال عمومی این پلنگ جوان خوب گزارش شده ولی همچنان تحت مراقبت دامپزشک قرار دارد.

عبدی پور افزود: این توله پلنگ حدودا ۸ ماهه است و در صورت اطمینان از سلامت کامل و تایید دامپزشک در همان محل برخورد با خودرو رهاسازی خواهد شد

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...