مرگ یک قلاده پلنگ ایرانی در بافق

مرگ یک قلاده پلنگ ایرانی در بافق / لاشه پلنگ توسط افراد ناشناس مفقود شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: متاسفانه به فاصله کمتر از ۱۵ روز از مرگ یک قلاده پلنگ ایرانی در شهرستان استهبان و مرگ پلنگی دیگر بر اثر برخورد با خودرو در جاده خرم آباد – الشتر، پلنگی دیگر این بار در شهرستان بافق استان یزد از طبیعت کشور حذف گردید.

بعد از ظهر روز جمعه ۱۳۹۲/۹/۲۲ یکی از اهالی روستای قطرم واقع در منطقه حفاظت شده کوه بافق، مرگ یک پلنگ در این روستا را به اداره محیط زیست شهرستان بافق اطلاع می دهد.

به دنبال این گزارش نیروهای یگان محیط زیست عازم روستای مذکور شده اما متوجه میشوند پس از تاریک شدن هوا و پیش از رسیدن محیط بانان، لاشه پسط افراد ناشناس مفقود شده است

مرگ یک قلاده پلنگ ایرانی در بافق / لاشه پلنگ توسط افراد ناشناس مفقود شد

 

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بافق در این مورد به خبرنگار دیده بان گفت: پس از رسیدن به روستا و مراجعه به محل مرگ پلنگ متوجه شدیم لاشه پلنگ که در داخل روستا و در فاصله بیست متری از خانه های روستایی توسط یکی از اهالی روستا مشاهده شده بود، لحظاتی پیش از حضور محیط بانان توسط افراد ناشناس مفقود و احتمالا معدوم شده است.

سید جلال موسوی افزود: تنها از روی تصاویری که توسط یکی از افراد محلی از لاشه حیوان تهیه شده بود متوجه شدیم که پلنگ مذکور، پلنگی بالغ بوده و با توجه به عدم وجود آثار گلوله و رد خون، به احتمال فراوان دلیل مرگ این حیوان، عاملی غیر از شلیک گلوله بوده است اما علت مرگ این پلنگ هنوز مشخص نشده و این موضوع در دست بررسی است.

موسوی گفت: هم اکنون تحقیقات برای شناسایی عوامل مرگ و مخفی نمودن لاشه پلنگ در جریان است و بزودی ابعاد این حادثه روشن خواهد شد.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...